Title Last Name First Name Assignment Location Extension
Principal Smith Sarah Principal A08 19420
Assistant Principal Jackson Monique Assistant Principal P18 19717
Assistant Principal Fanning Wendy Assistant Principal E08 19308
Administrative Assistant/Bookkeeper Adams Joy Administrative Assistant/ Bookkeeper A02 19002
Receptionist Turner Loraine Receptionist A01 19001
Data Specialist Dove Gwendolyn Data Specialist A03 19003
Nurse Naugler Kimberly School Nurse Main Office 19010
Safety Raabe Logan School Resource Officer M11 19605
Reading Coach Reading Coach E15 19315
Interventionist - Reading Knight Shelia Reading Interventionist P31 19731
Interventionist - Math Hickman Lukisha Math Interventionist E02 19302
Interventionist - Reading Wood Terri Reading P42 19742
Speech Pathologist Buckley-Kinloch Melinda School speech pathologist P28 19728
Guidance Hart Maria School Guidance Counselor E13 19313
Social Worker Robinson Iyona School/Community Social Worker A16 19016
CRT Livingston Pamela Curriculum Resourse Teacher E16 19316
Parent/Family Engagement-Title One Louallen J. Caressa Parent and Family Engagement S01 19901
Psychologist Boyd Kelsey School Psychologist P13 19713
Teacher Simmons Tranchida Pre-Kindergarten K06 19506
Teacher White Kiyana Pre- Kindergarten K05 19505
Teacher Betley Jacquelyn Kindergarten K02 19502
Teacher Wilson Lucy Kindergarten K04 19504
Teacher Rush-White Crystal Kindergarten K01 19501
Teacher Howard Kerry ist Grade P08 19708
Teacher Graham Jacquitta 1st Grade P06 19706
Teacher Jenkins Kim 1st Grade P05 19705
Teacher Ancheta Laarni 2nd Grade P38 19738
Teacher Wright LaCrighyma 2nd Grade P35 19735
Teacher Neal Audrey 2nd Grade P35 19725
Teacher Adongo Rebecca 3rd Grade P21 19721
Teacher James McPherson Cherisia 3rd Grade P24 19724
Teacher Williams Latazia 3rd Grade P34 19734
Teacher Bethea Alice 4th Grade E20 19320
Teacher Salters Sheila 4th Grade E23 19323
Teacher Topera Tobias 4th Grade E21 19321
Teacher Ford Jernay 5th Grade E04 19304
Teacher Lobos Elizabeth 5th Grade E03 19303
Teacher 5th Grade E01 19301
Teacher Darby Krystal Resource P39 19739
Teacher Gamble Carlton LD Self-Contained E24 19324
Teacher Paden Genevieve DD AU classroom self-contained K03 19503
Art Teacher Davis Newsy Art G20 19402
MusicTeacher Baxter Bianca Music G06 19406
Orchestra Teacher Daniels Marquita Orchestra Cafeteria 19403
PE Teacher Bauer John Physical Education R05 19802
PE Teacher Lambert Derrell Physical Education R05 19806
Activity Learning Lab Tyler Carol Lab S03 19903
Spanish Lira Griselda Spanish Teacher M01 19601
Librarian Senn Linda Librarian M09 19615
Special Services Consultant Brockington Troy Consultant P11 19711
Mental Health Counselor Jackson LaTonya Counselor S06 19906
Occupational Therapist Britt La'Tasha Therapist S04 19904
Instructional Assistant Davis Mary Library Assistant Library 19615
Instructional Assistant Zimmerman Thurman IA K04 19504
Instructional Assistant Buff Doris IA K03 19503
Instructional Assistant Goodwine Eartha IA K03 19503
Instructional Assistant Scott Mamie IA K05 19505
Instructional Assistant Kelly Tamika IA K02 19501
ISS Supervisor Dreher-Riley Shineka ISS Supervisor P01 19701
Instructional Assistant Dickerson Christopher IA K06 19506
Instructional Assistant Hilton Marilyn IA K01 19501
Instructional Assistant Adams Tracey IA E24 19324
Cafeteria Staff Young Jasimine Cafeteria Staff G03 19603
Cafeteria Staff Jamison Audrienne Cafeteria Staff G03 19603
Cafeteria Manager Streater Katrisha Cafeteria Manager G03 19603
Custodian Burns Nashaun Custodian F14 19312
Custodian Henderson Teresa Custodian F14 19312
Custodian Morgan Charles Custodian F14 19312